Opublikowano 16 Maj 2024

Galeria za Szkłem

ASP Wrocław
Plac Polski 3/4

Zapraszamy na wystawę pt. Impuls znajdującą się w programie tegorocznego 9. Festiwalu Malarstwa. Zobaczyć na niej można prace Artystów–Dydaktyków związanych z Wydziałem Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Impuls zgodnie ze słownikiem języka polskiego można rozumieć jako rodzaj bodźca stymulującego do działania. W terminologii medycznej, a ściślej neurologii impuls nerwowy jest podstawową formą przesyłania informacji w neuronie. Może być zatem rozumiany jako przyczyna określonego działania, lub działanie w ścisłym znaczeniu.

Jesteśmy tu i teraz „przez chwilę”, pomiędzy tym, co już do nas nie należy i przed tym, co nieznane. Kształtujemy własny świat z decyzji, poglądów i przekonań. Bronimy i ulegamy, poszukujemy i wybieramy. Pozostawiamy ślady dla współczesnych i tych, co nadejdą. Co jest dla nas istotne, co warte zapłaty? Jaką wiadomość chcemy pozostawić? Co staje się dla nas impulsem do działania, a wreszcie, jaką formę przyjmuje nasz przekaz?

Impuls / 9. Festiwal Malarstwa

Uczestnicy wystawy: Karol Babicz, Marta Borgosz, Adam Chmielowiec, Jacek Dłużewski, Waldemar Graczyk, Marcelina Groń, Łukasz Huculak, Jacek Jarczewski, Piotr Kielan, Piotr Kmita, Anna Kołodziejczyk, Monika Konieczna, Anna Kramm, Marek Kulig, Paweł Lewandowski-Palle, Michał Marek, Patrycja Mikołajczak, Daria Milecka, Sylwia Mucha, Jarosława Pabich-Szmyt, Marlena Promna, Bartosz Radziszewski, Andrzej Rafałowicz, Sonia Ruciak, Piotr Saul, Krzysztof Skarbek, Katarzyna Tomaszewska, Piotr Tyszkowski, Tomasz Wiktor.

Miejsce: Galeria za Szkłem, Plac Polski ¾, Wrocław
Wernisaż: 22.05.2024 | godz. 14.00