Przejdź do treści

Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej https://asp.wroc.pl/

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony Oficjalna strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

  • Data publikacji strony internetowej: .
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Kalendarz w widokach - aktualności/wydarzenia - jest tylko częściowo dostępny z poziomu klawiatury.
  • W części filmów nie ma napisów;
  • Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć ich wykorzystanie i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie.

Treści nieobjęte przepisami

  • multimedia opublikowane przed dniem 23 września 2020 r
  • dokumentów tekstowych i tekstowo-graficznych, dokumentów utworzonych w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowanych przed dniem 23 września 2018 r., chyba że ich zawartość jest niezbędna do realizacji bieżących zadań podmiotu publicznego. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
  • treści prezentowanych w intranecie lub ekstranecie, opublikowanych przed dniem 23 września 2019 r. i niepoddawanych od tego czasu przebudowom i zmianom polegającym w szczególności na zmianie wyglądu lub struktury prezentowanych informacji albo zmianie sposobu publikowania informacji
  • treści prezentujących dzieła sztuki i zabytki w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840 oraz z 2023 r. poz. 951), materiały archiwalne w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2020 r. poz. 164), muzealia w rozumieniu art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2022 r. poz. 385) lub materiały biblioteczne w rozumieniu art. 5 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz. U. z 2022 r. poz. 2393), których nie można przedstawić w sposób dostępny cyfrowo
  • Niektóre filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych z przyczyn technicznych lub wiązałoby się z utratą autentyczności powielanego elementu.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji: .
  • Data istotnej aktualizacji: .
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: .

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Deklarację sporządzono na podstawie audytu przeprowadzonego przez Firmę RatioWeb, która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest dr hab. Grzegorz Niemyjski - Pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych, g.niemyjski@asp.wroc.pl. Można się także kontaktować telefonicznie: +48 71 343 80 31.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem:

  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Adres: pl. Polski 3/4, 50-156 Wrocław
  • e-mail: kanclerz@asp.wroc.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Dostępność architektoniczna

CSU.CI — ul. Traugutta 19/21, 50-416 Wrocław

Do budynku można dostać się bezpośrednio z ulicy, bez konieczności pokonywania stopni. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie.

Osoby poruszające się na wózkach mają dostęp do wszystkich kondygnacji budynku dzięki windzie. Winda jest wyposażona w przyciski oznaczone alfabetem Braille’a oraz komunikaty głosowe.

Schody w budynku są wyposażone w poręcze, jednak stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.

W budynku znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami na każdym piętrze.

Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz tabliczek z wypukłymi cyframi. Nie stosuje się również dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.

Nie ma informacji o tyflomapach.

Nie ma informacji o prawie wstępu z psem asystującym ani ewentualnych ograniczeniach.

Nie ma informacji o metodzie wnioskowania o tłumacza polskiego języka migowego.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Strona internetowa umożliwia natychmiastowy kontakt z tłumaczem języka migowego. Stosowny odnośnik znajduje się na każdej podstronie w głównym menu.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich