Opublikowano 14 Maj 2024

Galeria za Szkłem, Galeria Postument

ASP Wrocław
Plac Polski 3/4

Zapraszamy na wystawę pt. Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo znajdującą się w programie tegorocznego 9. Festiwalu Malarstwa. Zobaczyć na niej można prace Osób studenckich z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Na wystawie prezentowane są zwycięskie prace w konkursie Homla & Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo.

Konkurs, zorganizowany przez HOMLĘ oraz Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, był wyjątkową okazją dla osób studenckich naszej uczelni, aby odbyć artystyczną podróż w świat Fridy Kahlo. Używając różnorodnych form wyrazu, takich jak malarstwo, grafika czy projektowanie wnętrz, osoby studenckie miały okazję zgłębić emocje i siłę kobiecego doświadczenia, które emanuje z dzieł Fridy Kahlo.

W rezultacie, powstały prace, które nie tylko oddają hołd tej ikonie sztuki, ale także przynoszą nowe spojrzenie na jej życie i inspiracje.

Emocje i siła kobiety – Frida Kahlo / 9. Festiwal Malarstwa

Uczestnicy wystawy: Karolina Burbano-Marek, Emilia Kapiec, Julia Kochańska, Sara Nowacka, Karolina Parys, Betina Szulc, Julita Walczak, Julia Wasilko.

Miejsce: Galeria za Szkłem, Galeria Postument | Plac Polski 3/4, Wrocław
Finisaż: 17.05.2024 | godz. 14.30