Opublikowano 16 Maj 2024

ul. Traugutta 19/21,
budynek CSU.CI
IV piętro

Zapraszamy na wystawę pt. Formy ścienne znajdującą się w programie tegorocznego 9. Festiwalu Malarstwa. Zobaczyć na niej można prace Osób studenckich Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Wystawa Studentów II roku oraz Artystów–Dydaktyków Wydziału Malarstwa z Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych nr 406.

Wystawa Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych prowadzonej przez prof. Jacka Jarczewskiego oraz as. Jarosławę Pabich-Szmyt pt. Formy ścienne prezentuje prace warsztatowe prowadzących oraz tegorocznych studentów II roku malarstwa. Realizacje wykonane są w niezwykle rzadko spotykanych, w przestrzeniach ekspozycyjnych galerii sztuki, technikach malarstwa oraz rysunku ściennego.

Na wystawie prezentowany jest szereg prac, które powstały w oparciu o historyczny i tradycyjny warsztat. Oprócz klasycznych technik w formie sgraffita czy fresku, eksponowane są także mało znane możliwości współczesnych technik ściennych, eksperymentalnych, autorskich, łączących materiały budowlane z artystycznymi, wiążących tradycję ze współczesnością oraz metod, które zostały opracowane przez prof. Jacka Jarczewskiego. Pracownia sięga po wiele nowatorskich rozwiązań realizacyjnych oraz technologicznych czego przykładem są m.in. nietypowe podobrazia malarskie pod postacią materiałów dociepleniowych, innowacyjne sposoby impregnacji czy próby opracowania współczesnych technik rysunku w przestrzeni architektonicznej.

Tuż po otwarciu wystawy tj. o godz. 18:30, planowane jest oprowadzanie po Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych, połączone z popularnonaukową dyskusją o malarstwie ściennym, którą poprowadzą: prof. Jacek Jarczewski oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt.

Formy ścienne / 9. Festiwal Malarstwa

Miejsce: Galeria Niezależna ASP Wrocław | ul. Traugutta 19/21, budynek CSU.CI, IV piętro
Wernisaż: 18.05.2024, Noc Muzeów | godz. 18.00
Kuratorzy: prof. Jacek Jarczewski, as. Jarosława Pabich-Szmyt