Zarządzenie Rektora

Opublikowano 31 paź 2020

Zarządzenie w sprawie zmiany trybu szczególnych zasad prowadzenia dydaktycznych w roku akademickim 2020/21 w związku z wystąpieniem epidemii Covid 19.

Szanowni Państwo, Drodzy Wykładowcy i Studenci,

sytuacja pandemiczna w Polsce w ostatnim czasie ulega dużym zmianom i staje się bardzo poważna. Niemniej musimy znaleźć sposób na funkcjonowanie w nowych realiach.

Wychodząc naprzeciw licznym głosom zarówno kadry dydaktycznej, jak i samych studentów, podjąłem decyzję, poprzedzoną konsultacjami z władzami wydziałów, o umożliwieniu dostępu do infrastruktury uczelni na zajęciach praktycznych. Nie oznacza to oczywiście pełnego powrotu do zajęć, gdyż w obecnej chwili jest to niemożliwe. Nadal pozostaje w mocy zarządzenie, w myśl którego zajęcia odbywają się w trybie zdalnym i hybrydowym, z możliwością indywidualnego korzystania przez studentów wszystkich roczników z pracowni, warsztatów, laboratoriów itd. pod pełną i ścisłą kontrolą prowadzących.
Przy czym podstawowe założenie pozostaje bez zmian: obecność studentów i wykładowców jest możliwa tylko na praktycznych zajęciach kierunkowych, zgodnie z ustalonymi limitami. Udział w zajęciach praktycznych jest dobrowolny, a jeśli student lub wykładowca/dydaktyk nie wyraża woli bezpośredniego uczestniczenia w nich, ma do tego pełne prawo.
W mocy pozostaje obowiązek prowadzenia zajęć i kontaktu w trybie zdalnym, zaś praca w murach uczelni obecnie będzie tylko możliwością. Wszystkie szczegółowe zapisy określa zarządzenie nr I/110/2020 Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu z dnia 30 października 2020 r.

Wypracowane przez ostatnie miesiące metody, w których przestrzegamy podstawowych zasad postępowania w okresie pandemii, a więc noszenie maseczek, dezynfekcja i dystans społeczny pozwalają mieć nadzieję, że rozprzestrzenianie się wirusa zostanie ograniczone.
Postępujmy ostrożnie i odpowiedzialnie!

prof. Wojciech Pukocz

zamiesćiła AZG