Studencki Program Stypendialny

Opublikowano 05 cze 2024
im
uwaga studenci

Rusza kolejna edycja SPS - do aplikowania zapraszamy doktorantów oraz studentów wyjeżdzających na zagraniczne uczelnie.

1 czerwca zostaną uruchomione dwa nabory wniosków w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego! W tej edycji o stypendium mogą ubiegać się doktoranci, posiadający wybitny dorobek naukowy w dziedzinach ważnych dla rozwoju Wrocławia oraz dla studenci, którzy uzyskali prawo do studiowania na uczelni zagranicznej.

Stypendium dla doktorantów

O stypendia mogą ubiegać się doktoranci, którzy studiują we Wrocławiu na studiach III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych lub placówkach naukowych, prowadzący studia doktoranckie we Wrocławiu - którzy mają wybitne osiągnięcia w dziedzinach ważnych dla rozwoju naszego miasta. Zasadniczym kryterium do uzyskania stypendium, są właśnie te osiągnięcia w dziedzinach wiedzy, odpowiadających jednej z kategorii stypendialnych:

1. stypendium im. Ludwika Hirszfelda zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  2. stypendium im. Hugona Steinhausa z zakresu nauk matematycznych;
  3. stypendium im. Maxa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  4. stypendium im. Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki;
  5. stypendium im. Jana Mozrzymasa w zakresie badań interdyscyplinarnych;
  6. stypendium im. Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych;
  7. stypendium im. Mariana Suskiego w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych;
  8. stypendium im. Alfreda Jahna w zakresie nauk o Ziemi i środowisku.

Stypendium dla doktorantów wynosi 2000 zł i jest przyznawane na 9 miesięcy
Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2024 roku.
Aplikować można TUTAJ
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Stypendium dla studentów wyjeżdzających za granicę

O stypendium mogą ubiegać się studenci III roku i lat wyższych studiów jednolitych magisterskich, III roku i lat wyższych studiów I stopnia oraz studiów II stopnia w systemie stacjonarnym na uczelniach publicznych i niepublicznych, którzy uzyskali prawo do studiowania na uczelniach zagranicznych.

Stypendia w wysokości 500 zł przyznawane są na maksymalnie 9 miesięcy
Termin składania wniosków upływa 31 lipca 2024 roku.
Aplikować można TUTAJ
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE