Pracownia wspólnie.eu

Opublikowano 18 mar 2021

Pracownia wspólnie.eu to nowy projekt skierowany do grup inicjatywnych z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Projekt ma na celu promocję wartości europejskich, rozwój sieci wolontariackiej wspólnie.eu oraz podniesienie umiejętności i kwalifikacji osób chcących działać na rzecz swojej społeczności.

Inicjatywa Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiui Akademii Mikrograntów wrocławskiej Strefy Kultury.

Inicjatywa skierowana jest szczególnie do grup mających pomysł na swoje działania w duchu europejskim, zorientowane na współdziałanie ze społecznościami, w których żyją. Zapraszamy szczególnie osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych, a chciałyby pracować nad zdobyciem i rozwojem umiejętności potrzebnych do prowadzenia oddolnych inicjatyw oraz działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców.

Przygotowaliśmy dla Was pakiet sześciu szkoleń, podczas których dowiecie się m.in. jak:- zebrać i opisać potrzeby swojej przestrzeni,
- dopasować do niej typ działań,
- stworzyć dobrze rozplanowany harmonogram i czytelny budżet,
- znaleźć miejsca i partnerów swojej inicjatywy,
- zidentyfikować kanały, którymi skutecznie dotrzecie do potencjalnych uczestników i poprowadzicie promocję wydarzenia,
- mówić o swoich działaniach w atrakcyjny dla odbiorców sposób,
- rozwiązywać potencjalne konflikty.

Nie zabraknie też pomysłów na dzielenie się efektami inicjatywy, jej sprawne rozliczenie i kontynuowanie działań w przyszłości!

Zdobyte umiejętności pomogą Wam nie tylko w przeprowadzeniu projektu w ramach wspólnie.eu, ale przydadzą się także w trakcie innych inicjatyw. Uczestnicy otrzymają materiały w formie broszury, do której zawsze będzie można wrócić!

Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie wspolnie.eu oraz przesłać zgłoszenie na adres epwroclaw@europarl.europa.eu do 31 marca 2021. Do maila zgłaszającego chęć udziału w naszym projekcie proszę dołączyć potwierdzenie rejestracji na platformie wspolnie.eu.

Zakwalifikowani uczestnicy, podzieleni na pięcioosobowe grupy, wezmą udział w cyklu szkoleń (dokładny opis poniżej). Równolegle do szkoleń uczestnicy prowadzić będą swoje projekty, zachęcamy więc do zgłaszania się razem z przyjaciółmi!

zamieścił: Michał Pietrzak

Pracownia wspolnieEU.pdf