Opublikowano 18 lip 2023
im
Malarstwo w Ceramice

Fotorelacja z otwarcia wystawy zbiorowej pt. Malarstwo w Ceramice, na której swoje prace prezentują studenci i studentki oraz dydaktyczki z naszej Akademii. Zobaczyć można reprezentatywny dla różnych technik wybór obiektów autorstwa ponad 30 osób. O muzyczną stronę wydarzenia zadbał Wojciech 'Ewer' Krasuski, którego specjalizacją są instrumenty perkusyjne oraz etniczne.

Wystawa jest prezentacją możliwości malarskiej ekspresji w materii ceramiki w realizacjach studentek i studentów kierunków: Malarstwa, Rzeźby i Ceramiki oraz dydaktyczek Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie: dr hab. Joanny Teper, prof. ASP oraz dr Weroniki Surmy. Unikatowy w skali kraju program Pracowni zapoznaje studentów z bogactwem możliwości formalnych i kolorystycznych technik zdobienia powierzchni ceramicznych tj.: malarstwa szkliwami, solami i tlenkami metali, druku transferowego czy kalek ceramicznych. Wystawa prezentuje ostatnie 10-lecie pracy dydaktycznej Pracowni.

16 czerwca — 30 lipca 2023

Wernisaż: 16 czerwca 2023, godz. 18:00

Miejsce: Galeria CK Agora, Serbska 5a, 51-112 Wrocław

Osoby biorące udział w wystawie:

Aleksandra Kamińska, Zofia Koszewicz, Barbara Kudzia, Michalina Bena, Karolina Piotrowska, Karolina Matuszewska, Agata Mendrala, Zuzanna Kłapkowska, Kuba Kosiba, Weronika Brzychczy, Julia Krystecka, Jagoda Wika, Maria Bąk, Weronika Jarzynka, Marcelina Starostecka, Agata Drąg, Beata Szafirowicz, Zuzanna Marszałkowska, Maria Kąkol, Kamila Filip, Mateusz Majchrzak, Karolina Szpytma, Kinga FlaszaMałgorzata Rojek, Alicja Popławska - Sołtys, Emilia Adamska, Jakub Wojtyniak, Justyna Klecka, Małgorzata Trzyna, Karolina Nagły, Monika Gruszecka, Eugeniusz Szeń, Magdalena Grabiec, Agata Rudnicka, Tomasz Wiktor, mgr Dawid Żynda - doktorant, as. dr Weronika Surma, dr hab. Joanna Teper, prof. ASP

Kuratorka wystawy: dr Weronika Surma