MALARSTWO W CERAMICE

Opublikowano 08 kwi 2014
plakat

Wystawa Studentów i Pedagogów Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie

W dniach 7.04-23.04. 2014 zapraszamy do GALERII ZA SZKŁEM na wystawę pokazujacą malarską twarz ceramiki.

Wystawa jest prezentacją możliwości tworzywa ceramicznego w realizacjach malarskich studentów kierunku malarstwo i pedagogów Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie. Działania na płaszczyźnie i w przestrzeni ceramicznego podkładu malarskimi technikami ceramicznymi są ciekawym uzupełnieniem warsztatu kolejnych pokoleń artystów studiujących malarstwo na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Materia gliny z jej właściwościami: kolorem, fakturą ujawniona przez wypał w wysokiej temperaturze ceramicznego pieca okazuje się interesującym obszarem malarskich eksploracji.

Joanna Teper

info: Joanna Opalska-Brzecka