Dom Opieki Wytchnieniowej „Kokoszka” wyróżniony tytułem "Budowa XXI wieku”

Opublikowano 11 paź 2024
azg
Dom Opieki Wytchnieniowej Kokoszka

Z dumą ogłaszamy, że podczas uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród na Zamku Królewskim w Warszawie, w ramach 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku", spośród 530 zgłoszonych obiektów do konkursu wyróżniony został Dom Opieki Wytchnieniowej „Kokoszka” we Wrocławiu.

Dom Opieki Wytchnieniowej „Kokoszka” został wyróżniony tytułem „BUDOWA XXI WIEKU” w kategorii "Zdrowie i Opieka Społeczna". Dodatkowo, Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Pawła Gancarza.

„Na ostatnim etapie prac w Domu Opieki Wytchnieniowej „Kokoszka” ściśle współpracowaliśmy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dzięki zaangażowaniu dydaktyków oraz studentów Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii stworzyliśmy wspólnie miejsce, które spełnia nie tylko standardy szpitalne, ale przede wszystkim standardy przyjaznego, ciepłego otoczenia” – powiedziała Beata Hernik-Janiszewska, Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt.

Dr hab. Marta Płonka