Dom Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA już działa!

Opublikowano 05 paź 2023
im
Dom Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA już działa!

To niezwykłe wyzwanie projektowania wnętrz Domu Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA we Wrocławiu dla dzieci podjęte z pełnym zaangażowaniem i empatią przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Każdy kolor i każdy detal ma ogromne znaczenie, aby stworzyć przyjazne i bezpieczne miejsce. Dziś z ogromną radością ogłaszamy otwarcie, gdzie design spotyka się z sercem, a komunikacja to sztuka uśmiechu i zrozumienia.

Uczestnicy projektu:

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci:
Beata Hernik-Janiszewska (prezes fundacji, członek zarządu Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, przedstawiciel Wrocławskiej Grupy Branżowej osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności); Agata Pustuła (kierowniczka fizjoterapeutów Hospicjum).

Zespół projektowy:
Pracownia Projektowania Przestrzeni i Obiektów Interaktywnych (dr hab. Dominika Sobolewska, mgr Aleksandra Sitek, mgr inż. Sebastian Sobótka); Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz Multimedialnych (dr Agata Wojtyła-Młynarczyk); Projektowanie graficzne we wnętrzach (dr Patrycja Mastej); II Pracownia Projektowania Mebla (dr Magda Kasprzyca); Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej (dr hab. Marta Płonka, mgr Jarosław Kowalczyk); Pracownia Projektowania Pro-społecznego (dr Wiktoria Lenart); Pracownia Projektowania Kinetycznego (dr Ada Brożyna); Modelarnia (Jacek Śliwowski).

Grupy studenckie:

grupa 1, zakres projektowy: pokój Lamy, pokój Tygrysa, bawialnia

Mateusz Frąszczak, Katarzyna Grześkowiak, Weronika Mikłusiak, Magdalena Paszkowska, Julia Sołtysiak, Julia Zwolińska

grupa 2, zakres projektowy: pokój Kota, pokój Wiewiórki, 2 gabinety lekarskie

Julia Garbowicz, Sara Iwanowska, Julia Kochańska, Zuzanna Mażul, Jagoda Mądrzak, Karolina Parys, Julia Solnica

grupa 3, zakres projektowy: pokój Pingwina, pokój Żyrafy, bawialnia

Wiktoria Białas, Weronika Eszyk, Joanna Furmanowicz, Justyna Kaźmierska, Gabriela Kordeusz, Magdalena Znamienkiewicz

grupa 4, zakres projektowy: pokój Misia, pokój Foki, 2 gabinety lekarskie

Jagoda Barnak, Nikola Celer, Weronika Mądry, Julia Wywiał, Sylwia Śliwa

Dodatkowo specjalnie dla dużej bawialni powstała interaktywna instalacja magnetyczna autorstwa dr Patrycji Mastej zrealizowana we współpracy z Julią Zwolińską.

Na dużej powierzchni ściany mamy możliwość komponowania zaskakujących połączeń wizualnych, mieszając ze sobą fragmenty zwierząt zilustrowanych przez Julię Zwolińską oraz części strukturalnych form roślinnych, cytatów z natury, według algorytmu wizualnego przygotowanego przez dr Patrycję Mastej. Zabawa instalacją pozwala na odkrywanie potencjału pełni ekspresji twórczej bez względu na umiejętność i wcześniejsze doświadczenie odbiorców.

Dziękujemy Wszystkim za tak owocną współpracę

Koordynatorki projektu: dr hab. Marta Płonka, dr hab. Dominika Sobolewska

Zdjęcia: Patrycja Dzwonkowska, Anna Czajka