ASP z wizytą w CERN, w Humanitarian MeepUp Lab - innowacyjnym laboratorium IdeaSquare

Opublikowano 30 wrz 2024
azg

Dominika Sobolewska z Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii wraz z  Foteini Kolaiti, doktorantką Szkoły Doktorskiej, reprezentowały naszą uczelnię na prestiżowych warsztatach MeetUp Lab by Humanitarian Designers w CERN's IdeaSquare w Genewie w Szwajcarii.

W dniach 23-25 września 2024 r. nasze przedstawicielki miały zaszczyt dołączyć do czołowych ekspertów i innowatorów w dyskusjach, mających na celu zacieśnienie współpracy między projektantami a pracownikami organizacji humanitarnych. Wydarzenie zgromadziło profesjonalistów z różnych dziedzin projektowania i zarządzania strategicznego w celu promowania nowych praktyk projektowania humanitarnego. Była to wyjątkowa okazja do interdyscyplinarnego dialogu na temat roli projektowania w rozwiązywaniu globalnych wyzwań humanitarnych.

Podczas trzydniowego wydarzenia uczestnicy brali udział w warsztatach, rozmowach i dzielili scenę z kluczowymi postaciami z organizacji pozarządowych, środowisk akademickich i świata designu. Wydarzenie to otworzyło nowe drzwi dla współpracy edukacyjnej i komunikacyjnej, łącząc profesjonalistów, projektantów i przedstawicieli organizacji humanitarnych na całym świecie.