Opublikowano 08 paź 2024

Sztuka na miejscu

ul. Łaciarska 4
Wrocław

„Sztuka wystawiennictwa” – jest pasjonującą dyscypliną artystyczno-projektową, stawiającą nowe wyzwania, otwierającą wyobraźnię, prowokującą do twórczych poszukiwań w kształtowaniu „przestrzeni znaczeń” – „przestrzeni mediów”.

Wystawa prezentuje dokonania twórcze – projektowe z obszaru autorskich obiektów o „funkcji metaforycznej”, instalacji przestrzennych w duchu site specific, wystaw tematycznych, problemowych, przestrzeni wystawienniczych o charakterze scenograficznym.

„Przestrzeń wstawiennictwa” to również „przestrzeń czasu” – przeszłego, teraźniejszego, przyszłego – tworzenie przestrzeni niosącej sobą istotne kulturowe i cywilizacyjne, historyczne i współczesne treści, idee i przesłania. Są one obecne w prezentowanych projektach i realizacjach.

Jacek Kos, Urszula Gogulska-Kos

„Sztuka wystawiennictwa” – to sztuka synergii świadomie angażowanych zmysłów, wywoływanych emocji, asocjacji, konotacji, budowania znaczeń, sensów – to sztuka wyboru mediów przekazu – wyboru „miejsca w przestrzeni” i konstruowania „przestrzeni miejsca”, wyboru materialnych i niematerialnych środków wyrazu i ekspresji – to sztuka tworzenia przestrzeni, dzięki której widz staje się aktywnym podmiotem, uczestnikiem – „wędrowcem” i „odkrywcą”. Przestrzeni integrującej uczestników we wspólnej wędrówce – współobecnością, współodczuwaniem, współprzeżywaniem znaczeń i wartości budujących poczucie tożsamości i wspólnoty.

dr hab. Jacek Kos, prof. ASP – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Prowadzi pracownię „Projektowania Przestrzeni Wystawienniczych” w Katedrze Architektury Wnętrz. Autor kilkudziesięciu projektów i realizacji – autorskich obiektów, instalacji przestrzennych, wystawiennictwa, scenografii, fotografii artystycznej. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Otrzymał liczne nagrody za działalność artystyczno-projektową.

Urszula Gogulska-Kos – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, wystawiennictwem, projektowaniem mebli unikatowych i malarstwem. Jest autorką licznych projektów i realizacji. Uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Pozostałe wydarzenia