Rozpychamy się 2

Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Plac Polski  3/4
313P, III piętro, Katedra Scenografii

Pokaz realizacji osób studiujących w  Laboratorium Przestrzeni Scenograficznych – 313P Katedry Scenografii, prowadzonej pod kierownictwem dr Roberta Sochackiego, ad. we współpracy z dr Damianem Banaszem, ad. i mgr inż. arch. Sebastianem Siepietowskim .

W pracowni staramy się prowadzić swoisty research artystyczny. Wniknąć w otaczającą nas rzeczywistość i znaleźć adekwatne narzędzia wypowiedzi. Uwrażliwieni na relacje pomiędzy człowiekiem [human] i obiektem [non-human] także tym niematerialnym, patrzymy na przestrzeń wraz z jej fizycznym i społecznym uwarunkowaniem. Jednocześnie nie pomijamy warsztatu scenografa, praktycznych umiejętności realizacji projektów. W Laboratorium 313P mamy dostęp do prawdziwej sceny teatralnej z całą zaawansowaną techniką oświetleniową i multimedialną, a przestrzeń realizacji rozszerzamy o VR. Staramy się być interdyscyplinarni i Rozpychamy się bo przestrzeni mamy mało. W tym semestrze znów wyszliśmy poza pracownię 313P i będziemy widoczni w całej uczelni na Placu Polskim.

Zdjęcia realizacji studenckich z przedmiotów: Technologie świetlne; Narzędzia intermedialne; Strategie Artystyczne i kursu Light as a Creative Tool.

Na wystawie będzie można zobaczyć realizacje osób studenckich z kierunków: Scenografia; Sztuka Mediów; Rzeźba oraz ze studiów anglojęzycznych II stopnia (MFA), a także studiujących w ramach programu Erasmus+.

Pozostałe wydarzenia