Push the button

IP STUDIO

ul. Ruska 46a
Wrocław

Zapraszamy na wystawę pt. Push the button studentek i studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, której otwarcie nastąpi 4 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w IP STUDIO.

Push the button

Wciśnięcie przycisku jest skorelowane z działaniem – włączaniem, wyłączaniem lub przechodzeniem w inny tryb pracy urządzenia.

Przycisk to znacznik wskazujący afordancję – możliwość podjęcia działań, wejścia w interakcję z przedmiotem.

Odpowiednio zaprojektowany powinien wywołać intuicyjną informację zwrotną. Reakcja obiektu lub urządzenia wyjaśnia nam, jakie działania zostały podjęte i co zostało osiągnięte. Nieoczekiwany efekt końcowy w zderzeniu z jego wyobrażeniem może wywołać dysonans poznawczy.

Naciśnij przycisk w razie niebezpieczeństwa.

Reaguj w razie potrzeby.

Naciskanie, nacisk w ogóle i wciskanie przycisku funkcjonują jako opresja i reakcja na nią, a wszystkie realizacje składające się na wystawę Push the button podejmują to ideowe spektrum.

Hasło wystawy Push the button jest zaproszeniem do reagowania i do zastanowienia się nad podejmowanymi przez nas działaniami oraz ich konsekwencjami, bo to my możemy być osobami wciskającymi tytułowy przycisk, ale też możemy być powodem jego wciskania.

Remigiusz Boruszewski

Grafika promująca wystawę pt. Push the button

Artystki i artyści:
Natalia Klasa, Iza Karaszewska, Karolina Małecka, Milena Jabłońska, Amanda Grabia, Aleksandra Klóska, Tomasz Wlaźlak, Marcel Boguszewski, Remigiusz Boruszewski

Kuratorzy:
Tomasz Wlaźlak, Remigiusz Boruszewski

Organizator:
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Katedra Mediacji Sztuki

Wystawie towarzyszy program rezydencyjny IP Mikro Rezydencje prowadzonego przez IP Studio.

Pozostałe wydarzenia