Neurony lustrzane

24 — 25 cze 2022

Galeria Browar Mieszczański
ul. Hubska 44, Wrocław

Zapraszamy na Minimalia w ramach festiwalu Podwodny Wrocław 2022 w Browarze Mieszczańskim! Tym razem w ramach cyklu swoją pracę zaprezentuje Agata Zboromirska. Absolwentka Łódzkiej ASP prezentowała we Wrocławiu swoje prace w ramach tegorocznej Nocy Muzeum.

Neurony lustrzane odpowiadają za nasz poziom empatii, według naukowców neurony te odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu ludzi wysoko wrażliwych, są u nich bardziej aktywne niż u pozostałych osób. Osobom wysoko wrażliwym trudniej znaleźć prostą „drogę ucieczki” od otaczającej rzeczywistości, wówczas sztuka może stać się jedynym sposobem na ucieczkę. Dla artystki sam akt tworzenia i poszukiwanie formy stanowią rodzaj postpandemicznej autoterapii.

Kuratorka cyklu: Anna Bujak

Artystka: Agata Zboromirska

Agata Zboromirska ur. 1985 roku. Jest absolwentką dwóch wydziałów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tytuł magistra sztuki uzyskała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Sitodruku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Obiektu Artystycznego pod kierunkiem profesora Zbigniewa Dudka na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych. Jedną z jej prac można oglądać w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Obecnie jest pracowniczką dydaktyczną w macierzystej uczelni, prowadzi zajęcia w ramach Warsztatu Drewna oraz Rzeźby Obligatoryjnej w Instytucie Rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych.

Pozostałe wydarzenia