Kinomural

24 wrz 2022
19.30-22.00
Miejsce

Kinomural  w sześciu lokalizacjach: przy Trzebnickiej 19-21, Jagiellończyka 40, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 27 i Niemcewicza 30b oraz Ołbińskiej 16.

Już 24 września Wrocław ponownie zamieni się w miasto ruchomych murali. Podczas 4 edycji Kinomuralu, unikatowego wydarzenia łączącego kino i sztukę z tkanką miejską, ponad 70 artystów i artystek z całego świata zaprezentuje swoje animacje na kamienicach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Wśród nich studenci Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, którzy pracowali nad swoimi filmami i animacjami w semestrze letnim 2021/22. Ich prace zostały wyłonione w konkursie organizowanym wspólnie przez ASP we Wrocławiu i Fundację Kinomural.

Od czterech lat podczas jednego wieczoru kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem. Boczne ściany kamienic stają się olbrzymimi płótnami, na których powstają efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideo-artu, przez kino eksperymentalne i różnego rodzaju animacje, po instalacje audiowizualne.

Przedmieście Odrzańskie do odkrycia

W tym roku Kinomural przenosi się w nowe miejsce. Tym razem ruchome murale zobaczymy na terenie historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Już 17 września o godz. 16:00 będzie można wziąć udział w spacerze po Przedmieściu.

Więcej informacji na temat wydarzenia, artystów biorących udział oraz lokalizacji - na stronie www.kinomural.com

Pozostałe wydarzenia