Opublikowano 17 cze 2024

Hol CSU.CI

ASP Wrocław
ul. Traugutta 19/21

Zapraszamy na naszą wystawę dyplomową Kingi Grzywacz i Adrianny Dudy.

Zaprezentowane zostaną elementy scenografii, kostiumy oraz formy ze spektakli granych na scenach Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu:

Kinga Grzywacz, “Moje serce mój lód” reż. Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak, Dyplom IV roku wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych

Gdy nasza córka, obecnie osiemnastolatka, miała pięć lat, poczułem taką… ojcowską adrenalinę. Wróciły moje własne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy w buncie przeciwko dorosłym i całemu wielkiemu światu obiecywałem sobie, że ja będę inny. Czułem jako dziecko, że nikt mnie nie rozumie, że to wszystko powinno być inaczej skonstruowane. Chyba każdy to czuje, prawda? A potem przychodzą nowe problemy, z biegiem lat trzeba ze szkołą, ze znajomymi, z pracą iść na kolejne ustępstwa, życie nas uodparnia na naszą pierwotną wrażliwość i stajemy się kimś innym, niż to sobie obiecaliśmy. Patrząc na naszego brzdąca, poczułem te emocje jeszcze raz, i zacząłem pisać. I z roku na rok coś dopisywałem… przez dziesięć lat. Moja bohaterka Kisa jest zawieszona w świecie marzeń, półsnu, stwarza w głowie pustynię, na którą ucieka gdy świat realny staje się zbyt trudny aby w nim zostać. Czy powróci z tej pustyni aby normalnie żyć? Pytanie główne brzmi: ZACZĄĆ NORMALNIE ŻYĆ TO PORAŻKA, CZY ZWYCIĘSTWO?

Paweł Wolak

Adrianna Duda, “Pierwsze razy” reż. Jakuba Krofty, IV roku wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych

Grupa licealistów przeżywa pierwsze miłości, pierwsze rozstania, pierwsze wtajemniczenia. Żyją chwilą, nie interesują się wielką historią, która niepostrzeżenie wpływa na ich poglądy, pozycję społeczną i przyszłość. Są pokoleniem uprzywilejowanym, dziećmi rodziców, którzy spędzili życie w szarym PRLu i przyszłymi rodzicami dzieci, które żyją w cieniu nadchodzącej katastrofy klimatycznej. Młodość spędzają wierząc, że „od teraz już wszystko będzie dobrze” albo tylko udając, że w to wierzą. Bo przecież są też generacją, która niesie na barkach wszystkie problemy współczesności – depresje, uzależnienia, rozczarowanie z jednej strony porządkiem konserwatywnym, z drugiej narracją liberalną.

Maria Wojtyszko

Kuratorka: Adrianna Duda