Burton, Burton, Burton

im
2 — 30 wrz 2024

Kino Nowe Horyzonty, piętro 1

Głównego bohatera kultowej, czarnej komedii w reżyserii Tima Burtona – tajemniczego i zarazem odpychającego upiora i bioegzorcystę, znanego jako Beetlejuice, wywoływało się, wypowiadając trzy razy głośno jego imię.

Tegoroczna premiera drugiej część filmu Tima Burtona: Beetlejuice, Beetlejuice jest zatem dobrym pretekstem, by przywołać postać tego ekscentrycznego i oryginalnego twórcy oraz przyjrzeć się jego bogatej filmografii. Styl jest wyraźnie rozpoznawalny - jest jednym z najbardziej charakterystycznych w świecie kina i sztuki wizualnej. Jego unikalna estetyka przyciąga widzów i nadaje jego dziełom wyjątkowy charakter.

Zapraszamy na wystawę plakatów studentów i prowadzących, związanych z Pracownią Projektowania Graficznego/Plakatu, Akademii Sztuk Pięknych  we Wrocławiu, prowadzoną przez prof. Tomasza Pietrka i ad Michała Matoszko  - inspirowaną twórczością tego wyjątkowego twórcy.

Uczestnicy wystawy: Hanna Seredyńska, Julita Mośko, Agata Śliwińska, Rozalia Sobek, Oskar Francuz, Lila Głąbek, Michał Matoszko, Lilia Gejderich, Weronika Stefańska, Arkadiusz Potasiński, Zuzanna Klara Bardian, Aleksandra Błażewicz, Julia Oknińska, Paweł Randak, Jagoda Golińska, Adela Górna, Bogna Korabiewska, Weronika Kowalczyk, Agnieszka Skorupa, Zofia Szełęg, Alicja Szulc, Kacper Włoch

Pozostałe wydarzenia