Botaniczne niezwykłości

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Pl. M. Curie-Skłodowskiej 5
20-031 Lublin

W Lublinie oglądać już można pierwszą z wystaw, na których swoje prace prezentuje Łukasz Huculak. W ramach indywidualnego pokazu w galerii UMCS zlokalizowanej w dworku Kościuszków na terenie uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego dostępne są prace inspirowane strukturami roślinnymi.

Kurator wystawy prof. Bartosz Płachno pisze: „Łukasz Huculak w cyklu prac sporządzonym dla Ogrodu Botanicznego UMCS bawi się binominalnym nazewnictwem przyrodniczym, oferując odbiorcom leksykon fantastycznych roślin, dla których utworzył niejako ‘naukowe’ nazwy gatunkowe. Ściany Dworku Kościuszków wypełnią wyimaginowane okazy botaniczne,  jak np.: Necrofilia tenebris, Infamia pecata, Amoria marilis, Polifonia venosa czy Agonia polifloris. (…) Przedstawiony cykl to specyficzne florilegium – leksykon „stworów” roślinnych,  oscylujący pomiędzy ilustrowanym kompendium z realistycznymi przedstawieniami roślin, średniowiecznym bestiariuszem roślinnym, czy też barokowym zielnikiem, pełnym botanicznych niezwykłości”.

Wystawa dostępna jest do 3 sierpnia.

Pozostałe wydarzenia