Black Frame, Michał Wasiak

Black Frame

Concordia Design
Wyspa Słodowa

W styczniu w galerii Black Frame prezentowane są prace Michała Wasiaka.

W pracy twórczej skupiam się na, niedocenianym nieco figuratywizmie (sztuce przedstawiającej) przekształcając go nieco i modyfikując po swojemu. Bazując na estetyce nurtu Fantastyki Naukowej (Science-Fiction), postapokaliptycznej (Post-Apo) lub tzw. Cyberpunku, staram się w metaforyczny sposób oddać sylwetkę współczesnego człowieka. Jego relacje ze światem natury i wytworzonymi przez siebie światami kultury, nauki, techniki. Związki, przepływy i napięcia pomiędzy tymi sferami życia poruszam w twórczości. Inspirację do pracy i naukę czerpię studiując dzieła dawnych i obecnych mistrzów rzeźby. Ważne jest dla mnie solidne podejście do sztuki jako rzemiosła. Dla klasycznych wzorców i technik staram się zaś znaleźć adekwatne współcześnie metody pracy i środki wyrazu. Wyrażam poprzez rzeźbę. Stoję na stanowisku, iż dzieło mówi samo za siebie dlatego rzadko nadaję im tytuły. Znaczenie ma oczywiście tematyka prac, forma, kolor, użyte materiały. Osadzone są również w pewnych kontekstach kulturowych. Odbiór tych różnych warstw znaczeń pozostawiam aktywnej woli, wrażliwości i intuicji odbiorców.

Wasiak_Black Frame

Michał Wasiak, urodził się w 1983 r. w Rzeszowie. Absolwent Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (obecnie ULRA w Woli Sękowej). Otrzymał tytuł Czeladnika rzeźby w drewnie, dyplom z Haftu i Form Użytkowych. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, kierunek Rzeźba. Dyplom zrealizował w Pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej w 2011 r. Absolwent międzywydziałowych studiów doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Pracownia prof. Christosa Mandziosa oraz dr Magdaleny Grzybowskiej.
Pracę doktorską pod tytułem Portret człowieka współczesnego obronił w listopadzie 2022. Obecnie jest zatrudniony w Pracowni Sztukatorstwa i Tworzyw Sztucznych na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki, ASP we Wrocławiu.

Instagram / FB / rzezba.wroclaw.pl / M. Wasiak  rzeźba / M. Wasiak  instruktor / M. Wasiak  design

Pozostałe wydarzenia