ZWIERZĘ JAKO ISTOTA

Opublikowano 20 sty 2016

dziś odbył się ostatni warsztat w ramach Trienale rysunku TTT przygotowany przez studentów Mediacji Sztuki Basię Samołyk i Natalię Kużmę w Muzeum Architektury, był skierowany do najmłodszych

Ostatnie warsztaty w ramach Trienale Rysunku TTT były skierowane do najmłodszych.Udział w nich wzięły dzieci z grupy " Kasztaniaki" z przedszkola "Chatka Małego Skrzatka" nr 71.

Na początku odbyła się krótka rozmowa na temat utopii, raju i zwierząt, które mogą w nim żyć. Dzieci od początku miały skojarzenia dżungli i egzoytcznych zwierząt. Wyobrażaliśmy sobie co by było, gdyby ktoś odkrył nową krainę, przypominającą raj. Postawiłyśmy pytanie: jakie zwierzęta by tam żyły, może jakieś nowe gatunki? Po czym zaprosiłyśmy dzieci do pracy grupowej. Powstały między innymi "skrzydło-pająk" z mucha w buzi, "delfino-ryba" z armatą w ogonie, "robot z raju mechanicznego" z własną benzyną. Materiałem do twórczej zabawy była gąbka, kolorowe flamastry i sznurek.Później dzieciaki oglądały wystawę i odwiedziły akademię, gdzie były oprowadzane po pracowniach.

zapraszamy na fotorelację

Barbara Samołyk, Natalia Kuźma IIIrok MS