Zostań kuratorem Galerii MD_S

Opublikowano 03 cze 2013
Zostań kuratorem Galerii MD_S

Celem konkursu jest wyłonienie kuratorów wystaw oraz spójnej koncepcji funkcjonowania Galerii Sztuki Współczesnej Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta MD_S we Wrocławiu w roku kulturalnym 2013/2014 (październik 2013 - czerwiec 2014)

Samorząd Studencki ogłasza konkurs na stanowiska kuratorskie wystaw w Galerii MD_S na rok kulturalny 2013/2014. Oferta skierowana jest do studentów ASP Wrocław, którzy ukończyli II semestr studiów.

Oczekiwania: Wysoka kultura osobista,
Wiedza z zakresu historii sztuki i kultury współczesnej.
Umiejętność pisania tekstów.
Mile widziane doświadczenie na stanowisku kuratora, animatora działań artystycznych.

Zakres obowiązków:
- Przygotowanie projektów wystaw sztuki współczesnej, z naciskiem na wrocławskie środowisko artystyczne.
- prowadzenie strony www
- organizacja i prowadzenie wernisaży
- promocja wystaw w internecie, prasie itp
- kontakt z Władzami uczelni ASP Wrocław
- prowadzenie rachunkowości, rozliczanie faktur w księgowości
- przygotowanie sprawozdania rocznego z działań w Galerii MD_S
- nadzór nad mieniem galerii

Regulamin konkursu na stanowisko kuratora wystaw w Galerii MD_S na rok kulturalny 2013/2014
1. ETAP:
Zgłoszenie powinno zawierać:
- list motywacyjny w pliku pdf,
- oddzielne cv kandydatów w pliku pdf,
- oddzielne portfolia artystyczne kandydatów w plikach .pdf
- projekt trzech planowanych wystaw lub innych projektów w Galerii MD_S z uwzględnieniem kontekstu miejsca i charakteru dzielnicy w lokalu na ul. Bolesława Chrobrego 24 we Wrocławiu.
II ETAP
Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na kuratorów Galerii MD_S.

2. Zgłoszenia na kuratorów Galerii MD_S powinny być grupowe. Mogą to być grupy dwu lub trzyosobowe.

3. Aplikacje oceniać będzie Jury powołane przez Samorząd Studencki.

4. Decyzje Komisji Konkursowej nie podlegają odwołaniu.

5. Samorząd Studencki zastrzega, iż nowo wybrani kuratorzy będą musieli zorganizować co najmniej dwa projekty kuratorskie opiekuna poprzedniej kadencji, uwzględniając wystosowane przezeń założenia wystawy itp.

Aplikacje prosimy przesyłać na adres mailowy: galeriaMDS@gmail.com do dnia 14 czerwca 2013 roku.
Powiadomienie wybranych osób o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną nastąpi do 15 czerwca 2013 roku.

Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.asp.wroc.pl nie dłużej niż 1 lipca 2013 roku.

Więcej informacji pod telefonem:
536-370-356 Adam Grudzień
668-257-889 Szymon Wojtyła
602-133-828 Patrycja Sap

Samorząd Studencki zastrzega iż odpowiadać będzie tylko na wybrane oferty.

Wysyłając dokumenty prosimy o załączenie klauzuli:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.02.101.926 tekst jednolity z późniejszymi zmianami)".

Akademia Sztuk Pięknych im. E.Geppetta we Wrocławiu
www.asp.wroc.pl