Znamy już finalistów w Konkursie Zaprojektuj Swoje Szkło - Szklany Przedmiot Pożądania.

Opublikowano 24 kwi 2012
Szklany Przedmiot Pożądania

Dnia 19 kwietnia 2012 roku, o godzinie 10.00 w budynku Muzeum Akademii przy ulicy Traugutta we Wrocławiu, odbyły się obrady Jury konkursu.

Jury w składzie: Prof. Małgorzata Dajewska (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu), Prof. Kazimierz Pawlak (Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu), Agnieszka Sołtys Sar (projektantka), Urszula Łączna (przedstawiciel Galerii BB), Grzegorz Kubal (przedstawiciel CDS Krosno), Paweł Jajuga (przedstawiciel CDS Krosno), dokonało wyboru finałowej szóstki.

A oto lista finalistek w kolejności alfabetycznej:
-Teresa Cukier, Wydział Ceramiki i Szkła, ASP Wrocław
-Anna Lasoń, Wydział Ceramiki i Szkła, ASP Wrocław
-Agata Matlak, Wydział Wzornictwa, ASP Warszawa
-Kamila Mróz,Wydział Ceramiki i Szkła, ASP Wrocław
-Beata Osmólska, Wydział Wzornictwa, Politechnika Koszalińska
-Aleksandra Stencel, Wydział Form Przemysłowych,ASP Kraków

Do konkursu zostało zgłoszonych 40 prac projektowych, wszystkie spełniały wymagania zawarte w Regulaminie Konkursu.W wyniku I etapu głosowania Jury wyłoniło sześć finalistek, których projekty zostaną zrealizowane w II etapie konkursu w Hucie Szkła JÓZEFINA w Krośnie.

Gratulujemy młodym projektantkom i życzymy udanej realizacji w hucie! A wszystkich kibiców konkursu zapraszamy do głosowania internetowego już niebawem na stronie facebook, Szkło Asp Wrocław: http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100002175507661

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 maja w Muzeum ASP.

Koordynator Konkursu/komisarz posiedzenia Jury
Agnieszka Leśniak Banasiak