Żegnamy profesora Norberta Wieschalla

Opublikowano 20 sie 2019

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Norberta Wieschalla

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia

Rektor i Senat oraz pracownicy i studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

***

Msza św Żałobna odprawiona zostanie w dniu 23 sierpnia 2019 (piatek) o godz. 14:00 w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Domecku. Po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Norbert Wieschalla – ur. 1936 w Domecku. Studia w PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). Dyplom z zakresu architektury wnętrz u prof. Władysława Wincze – 1967. Od 1979 adiunkt na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1995 r. profesor nadzwyczajny, a od 2000 r. profesor zwyczajny. Był prorektorem ds. artystyczno-badawczo-naukowych w latach 1993-1996. Prowadził pracownię kompozycji i projektowania graficznego. Uprawiał rysunek, grafikę i malarstwo i sporadycznie projektowanie mebli.

Zrealizował wiele projektów z zakresu grafiki użytkowej, wydawniczej i liternictwa. Jest autorem opracowania wzoru herbu miejskiego Wrocławia.

Zrealizował kilka wystaw indywidualnych, m.in. w: Legnicy, Wrocławiu, Krakowie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych, m.in. I Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych (Warszawa, 1969), I Międzynarodowe Triennale Rysunku (Wrocław, 1978), „Interart" (Poznań, 1984, 1985), V Triennale Grafiki Polskiej (Katowice, 2003), Eurografik (Moskwa, 2004).