ŻEGNAMY JACKA SAMOTUSA

Opublikowano 05 sie 2019

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Jacka Samotusa – polsko – australijskiego fotografika – obywatela świata, mieszkającego i pracującego we Wrocławiu, Sydney, Nowym Jorku, Londynie, a ostatnie lata ponownie we Wrocławiu.

Fotograficzne prace artystyczne Jacka Samotusa znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych na całym świecie.

Pracował dla najlepszych magazynów, takich jak: Vogue, Harper's Bazaar, Elle, The New York Times, a także dla nas – Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, z sympatii i przyjaźni.

Dał nam wszystkim wiele radości sesją fotograficzną związaną z wystawą KADR – 2016 z okazji 70 – lecia Uczelni.

Radosny, wesoły, sympatyczny, profesjonalny, kosztujący smaki życia łyżkami.

Droga Bożeno, jesteśmy z Tobą myślami, przytulając Cię mocno.

Jacku – cześć Twojej pamięci.

Żegnam Ciebie –

Piotr

Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia

Rektor i Senat oraz pracownicy i studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Pożegnanie Jacka Samotusa na Cmentarzu Osobowickim w środę, 7 sierpnia o godz. 12.00.

inf.zam.

M. Szumiejko DOS