Zaproszenie na wernisaż w holu CSUCI -17.07.2014r. o godz. 18.00

Opublikowano 16 lip 2014

Wystawa projektów koncepcyjnych, wnętrz użyteczności publicznej, dedykowanych wydarzeniu Europejska Stolica Kultury, Wrocław 2016.

Wystawa niniejsza to zbiór projektów koncepcyjnych studentów Katedry Architektury Wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, dotyczących modernizacji lub aranżacji wybranych przestrzeni architektonicznych Wrocławia dla ESK 2016. Opracowania dotyczą kilku przewidywanych funkcji wnętrz, wspomagających organizację oraz wizerunek, tego rozległego i złożonego wydarzenia w strukturze miejskiej Wrocławia.

Opracowania dotyczą tematów:- centrum informacji ESK 2016 w węźle komunikacji pieszej (dworzec, lotnisko, deptaki miejskie);
- lokal gastronomiczny z warstwą informacyjną ESK 2016;
- przestrzeń wystawienniczo-prezentacyjna dla imprez i tematów towarzyszących ESK 2016;
- stanowisko lub instalacja interaktywna w tkance miejskiej, poświęcona ESK 2016.

Celem inicjatywy jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań o spektakularnych walorach kompozycyjnych i wizualnych, jak również zaproponowanie wnętrz i obiektów wyposażenia, spełniających oczekiwania użytkowe dla międzynarodowego charakteru oraz dużych mas gości. Główną ideą projektową jest wykorzystanie nowych technologii informacyjnych, systemów interakcji oraz sztucznej inteligencji otoczenia, utylitarnego integrowania zaawansowanych urządzeń multimedialnych z architekturą wnętrz. Terytorium działań łączy tu zakres wiedzy realizacyjnej, dotyczącej tradycyjnych elementów wnętrz, z możliwościami technologii komputerowych oraz informatycznych. Stąd część opracowań powstało we współpracy ze studentami Wydziału Informatyki i Zarządzania, PWr. Niemniej nadrzędną kwestią pozostaje tworzenie przyjaznego środowiska, umożliwiającego harmonijną realizację zróżnicowanych przejawów ludzkiej aktywności, komfortowe spełnienie zadanych funkcji w połączeniu z warstwą cyfrowego przekazu informacji i multimedialnego oddziaływania na przestrzeń współczesnego człowieka – gościa ESK 2016.

Prace prezentowane na wystawie zrealizowane zostały w:

Pracowni Architektury Wnętrz Multimedialnych
prowadzonych przez prof. Bartosza Jakubickiego
as. Aleksandrę Gajzler
as. Agata Wojtyła

Pracowni Projektowania Obiektów i Przestrzeni Interaktywnych
prowadzonych przez as. Aleksandrę Gajzler

Wystawa: Hol główny nowego budynku ASP (Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności) ul. Traugutta 19, Wrocław (parkować najlepiej przy starej Poczcie Głównej)

Wernisaż odbędzie się dnia: 17.07.2014. o godz. 18.00

info: prof. Bartosz Jakubicki