Zaproszenie na wernisaż!

Opublikowano 27 sty 2012
Quadriennale Scenografii 2011

Wystawa jest dokumentacją pobytu studentów w Pradze na Quadriennale Scenografii czerwcu 2011.

Koordynator, pomysłodawca i realizator projektu
ad. Elżbieta Wernio: "Udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu jest niewątpliwym sukcesem środowiska akademickiego Wrocławia, ponieważ nasz spektakl (Don Juanalbo Ja i ja) był jednym z ośmiu projektów zgłoszonych z uczelni artystycznych z całego świata. W ramach sekcji studenckiej Scenofest zostaliśmy również zakwalifikowani do wystąpienia z akcją performance "LOST SUBJECT; Wehikuł Praga - Wrocław" na ulicach Pragi.
Praskie Quadriennale Scenografii jest największym na świecie wydarzeniem prezentującym współczesną plastykę teatralną.
W czteroletnich odstępach czasu prezentowane są prace z ponad 70 krajów, pięciu kontynentów, w trzech sekcjach konkursowych: sekcji krajowej, sekcji architektury teatralnej oraz sekcji studenckiej. Udział studentów i pedagogów z uczelni artystycznych Wrocławia w tym prestiżowym wydarzeniu był niewątpliwym sukcesem nie tylko dla Uczelni ale i samego miasta.
Wystawa jest naszą relacją z pobytu studentów Pracowni Scenografii z Katedry Architektury Wnętrz, na Praskim Quadriennale Scenografii
w czerwcu 2011. W działaniach tych wzięli udział studenci I, II, III i IV roku Pracowni Scenografii ASP Wrocław, studenci IV r. Wydziału Aktorskiego PWST Wrocław i studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nasi studenci przygotowali również materiały promocyjne, które zaistniały w Pradze: plakat do "Don Juana..." i projekt podwójnego programu -folderu".

Wernisaż odbędzie się 02 lutego 2012 o godz. 14.00 w auli ASP, Pl. Polski 3/4

oprac: mkg