Zaprojektowano w Izraelu

Opublikowano 01 kwi 2013
Galit Gaon - zaprojektowano w Izraelu

Zapraszamy na wykład Galit Gaon, wybitnej znawczyni designu, głównej kuratorki Muzeum Designu w Holon, nt. współczesnego designu izraelskiego i działalności Muzeum w Holon.

Wykład odbędzie się 5 kwietnia 2013 r. o godz. 14:00 w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności we Wrocławiu, ul. gen. Romualda Traugutta 21 (nowy budynek ASP) w sali audytoryjnej p.410.

WSTĘP WOLNY!

Galit Gaongłówna kuratorka Muzeum Designu w Holon. Założycielka, dyrektorka i główna kuratorka Israeli Cartoon Museum. Założycielka i była dyrektor Wydziału Projektowania Form Przemysłowych w Askola School of Design w Tel Awiwie, wykładowca na Holon Institute of Technology (HIT) w Holon. W ciągu 15 lat swojej pracy zawodowej była inicjatorką i kuratorką wielu wystaw designu na terenie Izraela, partnerem i dyrektorem studia designu dla muzeów, kierowniczką programu rozwoju i zarządzania designem dla Muzeum w Tel Awiwie, Muzeum Yad Vashem, Eretz Israel Museum, Massuah Museum, Narodowego Muzeum Tybetańskiego, Muzeum Wieży Dawida, Muzeum Sztuki Islamskiej. Członkini rady Advanced Design Form Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Pracy.

Organizatorzy:Galeria Sztuki w Leginicy
Akademia Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu

Projek dofinansowany ze środków Ambasady Izraela w Warszawie.

info: Agata Danielak-Kujda
zamieścił: Paweł Bielawny