Zapraszamy na spotkanie z IWONĄ CHMIELEWSKĄ

Opublikowano 22 kwi 2016
chmiel1

w sobotę, 23 kwietnia o godz.17 w Multimedialnej Bibliotece GRAFIT przy ul. Namysłowskiej 8 we Wrocławiu

Iwona Chmielewska - opowie o inspiracjach, znaczeniach pustki, zachwycie.

▼ czas: 23.04.2016 (sobota) godz. 17:00
▼ miejsce: Multimedialna Biblioteka GRAFIT, ul. Namysłowska 8 we Wrocławiu
▼ wstęp wolny

▼ spotkanie adresowane do (dorosłych) fanów / miłośników / przyjaciół książki obrazkowej

Iwona Chmielewska – tworzy autorskie książki picturebooks, które znane są szerszej publiczności w Korei Południowej, a także w krajach hiszpańskojęzycznych, Chinach, Japonii, Portugalii i na Tajwanie. Jest laureatką wielu nagród – najważniejsze z nich to Złote Jabłko na Biennale Ilustracji w Bratysławie oraz ilustratorski Oskar, Bologna Ragazzi Award. Indywidualne wystawy prac Iwony Chmielewskiej odbywały się w Seulu, Daegu i Nami (Korea).
Wybitna osobowość w świecie autorskiej książki obraz(k)owej. Uwodząc czytelnika mądrością i pokorą, konsekwentnie omija drogi wiodące na skróty. Uważna jak nikt inny, dostrzega niewidoczne. Z refleksją. Skromnością. Odwagą.

"Jej dzieła są inteligentne, wysmakowane, dopracowane graficznie, świetnie zaprojektowane. Opatrzone krótkim, lapidarnym tekstem, wciągają czytelników do gry z obrazem." (za: culture.pl)

------------------------------------------------------------

Spotkanie zainauguruje projekt ▼Książki do patrzenia▼ i odbędzie się w ramach interdyscyplinarnego laboratorium książki obrazkowej i ilustrowanej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na cykliczne otwarte spotkania – wykłady, plenery, wystawy, warsztaty.

Organizatorzy:
▼ Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu