Zapraszamy na konferencję " Pracownia rzeźby "

Opublikowano 12 sty 2010

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 stycznia o godz 10.00 na Pl. Polskim 3/4. Podczas konferencji będzie okazja posłuchać doświadczonych pedagogów i rzeźbiarzy oraz wziąć udział w dyskusji, zaprezentować swoje stanowisko.

Naszymi gośćmi będą: prof. Jerzy Mizera oraz prof. Marek Sarełło - prowadzący pracownię rzeźby na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zaprezentują oni wykład pt.: Pracownia rzeźby "...i rysunek" którego autorem jest prof. Marek Sarełło. Spośród wykładowców naszej uczelni, swoje wykłady zaprezentują: - prof. Jacek Dworski - prof. Janusz Kucharski - prof. Leon Podsiadły - as. Piotr Makała (jeden z organizatorów Festiwalu Wysokich Temperatur) Swój udział w spotkaniu zapowiedział również Olaf Brzeski – wrocławski artysta, absolwent pracowni rzeźby naszej uczelni. Konferencja na temat: „PRACOWNIA RZEŹBY” będzie trzecią edycją projektu „TERYTORIA RZEŹBY”, wpisywać się będzie zatem w zaplanowany cykl różnorodnych działań, dla których punktem wyjścia jest rzeźba, jako dziedzina sztuki, badająca i organizująca przestrzeń, zarówno tę materialną, jak i społeczną, mentalną. Pierwszą edycją cyklu była zorganizowana 5-6 grudnia 2007 konferencja pt. „Estetyka Rzeźby”, drugą – konferencja „Rzeźba w miejscu” (26-28 listopada 2009). Tegoroczne spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych, podsumowane zostanie wydawnictwem. Magda Grzybowska Grzegorz Niemyjski.