Zapraszamy na 1. Biennale Sztuki Młodego Wrocławia

Opublikowano 06 Maj 2011

Wystawę można oglądać w galerii ImpArt.

16 kwietnia 2011 roku jury w składzie: prof. Andrzej Basaj, Andrzej Dudek-Dürer, prof. Zdzisław Nitka dokonało przeglądu 247 prac 65 autorów zgłoszonych na 1. Biennale Sztuki Młodego Wrocławia. Ideą nowej inicjatywy Centrum Sztuki Impart jest pokazanie najciekawszych zjawisk i tendencji w sztuce związanej ze stolicą Dolnego Śląsk...a oraz promocja najbardziej obiecujących młodych autorów w wieku do lat 30. Biennale jest prezentacją tradycyjnych rodzajów współczesnej sztuki (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba) oraz fotografii. Kuratorem Biennale jest Krzysztof Dziedzic.
Jury zakwalifikowało do pierwszej edycji przeglądu 221 prac 55 autorów i zdecydowało o przyznaniu głównej nagrody (2000 zł i wystawa indywidualna w galerii ImpArt) oraz wyróżnień honorowych.

NAGRODA GRAND PRIX:

PIOTR SAUL za obraz "Miasto Wrocław i ja", olej na płótnie, 150x250 cm, 2011

O autorze:
Urodził się w 1986 r. w Nowej Rudzie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (studia w latach 2006-2010). Mieszka we Wrocławiu. Tancerz, beatboxer, malarz, fotograf. Brał udział w wymianie międzynarodowej „Erazmus" w Hochschule für Bildende Kunst w Braunschweig w Niemczech. Uczestnik popularnych programów telewizyjnych „BigBrother", „You Can Dance 4" oraz finału „Mam Talent 3" wraz z zespołem, którego jest inicjatorem (MeMyselfandI). Finalista konkursu organizowanego przez Emocje.art.pl. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju. Napisał pracę magisterską o wrocławskim streetarcie. Brał udział w wystawach we Wrocławiu, Lubiążu, Kłodzku, Szklarskiej Porębie. Obecnie maluje graffiti i obrazy na zamówienie. Tańczy i śpiewa w Teatrze Muzycznym Capitol jako James Bond w rewii tanecznej „Ścigając zło„. Jego marzeniem jest otwarcie galerii zewnętrznej.

WYRÓŻNIENIA HONOROWE (10):

MIŁOSZ FLIS - "Szaleństwo wyboru", akryl, papier, 100x70 cm, 2010
MICHAŁ GĄTAREK - "Społeczeństwo sado-maso", obraz 25-segmentowy, 200x200 cm, akryl, płótno, 2010
SEWERYN JAŃSKI - zestaw 3 obrazów olejnych na płótnie: "Pająk" 150x135 cm, 2011; "Mój pies jest doskonałym performerem", 130x117 cm, 2011; "Kazał mi wyobrazić sobie szarą przestrzeń", 150x135 cm, 2010
JOANNA KAPUŚCIEŃSKA - "Czujesz to Baśka?", olej, płótno, 120x120 cm, 2011
JOANNA KAUCZ - "Akt malowania", olej, płótno, 200x140 cm, 2010
WERONIKA KOCIŃSKA - "Dziewczyna z przypraw", zestaw 10 prac 30x30 cm, technika mieszana, płótno, 2010
ANDRZEJ RAFAŁOWICZ - "Kuchenka gazowa firmy Wrozamet", akryl, płótno, 130x110 cm, 2009
KATARZYNA TOMASZEWSKA - "Milczenie", ołówek, papier, 100x70 cm, 2010
BOGNA WIŚNIEWSKA - bez tytułu, technika żywiczno-olejna, płótno, 150x100 cm, 2011
PRZEMYSŁAW WRÓBEL - „Dyskrecja", zestaw 3 fotografii cyfrowych 60x130 cm, 2009

ZAKWALIFIKOWANI NA WYSTAWĘ (44):