Zapraszamy do Zduńskiej Woli

Opublikowano 18 lut 2011
n1

Fotorelacja z wernisażu wystawy „Medium- ceramika”

„Medium- ceramika" to kolejna edycja wystawy prac studentów Katedry Ceramiki, która przygotowana została z myślą o prezentacjach w liceach plastycznych w Polsce. Tym razem wystawa zagościła w Galerii „Na Rogu" Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.

Dwa dni ciężkiej pracy: przewóz i rozpakowywanie prac ( nierzadko dużych i bardzo ciężkich lub przeciwnie porcelanowych, kruchych), ustawienie ekspozycji z ponad czterdziestu ceramicznych obiektów oraz przeprowadzenie dla uczniów wszystkich klas prelekcji na temat działalności pracowni kierunkowych i omawiającej twórczość artystów-ceramików, dydaktyków naszej akademii. Dopiero na koniec, kiedy na wernisażu pojawiają się osoby szczerze zainteresowane tym co powstało u nas na uczelni- wiemy że nasz wysiłek nie poszedł na marne. Młodzi ludzie, którzy za moment ukończą szkołę średnią i stoją przed wyborem uczelni- mają możliwość poznać naszą twórczość: „wrocławską szkołę ceramiki".

Może w czerwcu spotkamy się na egzaminach wstępnych?

Na wystawie prezentowane są realizacje studenckie z zakresu ceramiki artystycznej i użytkowej ze wszystkich lat studiów oraz plakaty zrealizowane w ramach „Technik Prezentacyjnych".

Wystawa jest czynna od 16 lutego do 09 marca 2011r.

Galeria „Na rogu"

Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro

Zduńska Wola, ul. Sieradzka 29

www.lpzwola.pl

Autorzy obiektów ceramicznych prezentowanych na wystawie:

Katarzyna Chrzanowska, Marta Cieślak, Aleksandra Dobrowolska, Mariola Drabek, Karolina Drapiewska, Mateusz Grobelny, Natalia Gruszecka, Maria Grzybek, Maria Juchnowska, Klaudia Korzonek, Izabela Kowal, Karolina Krawczyk, Anna Lipnicka, Krzysztof Łobczowski, Magdalena Łysiak, Karina Marusińska, Patrycja Mazurczak, Piotr Nowak, Zbigniew Podgórski, Łukasz Rachwalak, Jakub Sadanowicz, Katsiarina Sheina, Monika Skorupska, Ewa Sobczak, Aleksander Stankevich, Bogdana Tadla, Małgorzata Wodyńska, Dawid Żynda.

Autorzy plakatów prezentowanych na wystawie:

Konrad Czernik, Piotr Flądro, Kamil Moskowczenko, Piotr Nowak, Alicja Patanowska.

Ad. Bożena Sacharczuk

oraz studenci Krzysztof Łobczowski, Łukasz Rachwalak, Jakub Sadanowicz