Zakończył się pierwszy w Polsce plener rzeźbiarski na złomowisku.

Opublikowano 13 cze 2011
plener rzeźbiarski w Pleszewie

Plener im. Mariana Bogusza "Złom-Art" odbył się w Pleszewie.

Jego organizatorami byli: Miasto Pleszew, firma Delta (właściciel złomowiska) , Katedra Technik Rzeźbiarskich oraz Rzeźby i Działań Przestrzennych z naszej uczelni.

Inicjatorami i pomysłowdawcami pleneru są Mariusz Pluciński - szef Delty i Magda Grzybowska - asystentka w pracowni rzeźby ASP.

W plenerze wzięli udział studenci rzeźby:

Jagoda Siegień

Anna Różycka

Wojtek Małek

Janusz Jasinski

Roland Grabkowski

oraz - jako opiekun i uczestnik jednocześnie - Piotr Makała - asystent w pracowni metalu w Katedrze Technik Rzeźbiarskich.

Plener trwał 10 dni. Jak pokazuje fotorelacja - zaczął się od atrakcji. Mariusz Plucinski - za co serdecznie mu dziękujemy - zadbał o uczestników pleneru - latali samolotem, zwiedzali zamek w Gołuchowie, dokarmiali żubry.

po czym ochoczo zabrali się do roboty...

w efekcie powstało sześć dużych i kilkanascie mniejszych prac, które w niedzielę 6 czerwca - w ramach zakonczenia pleneru - zaprezentowane zostały na pleszewskim Rynku. Mozna je tam oglądać jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie, nastepnie większe prace rozlokowane zostaną w różnych punktach miasta. Rzeźby wzbudziły ogromną ciekawość wśród mieszkańców Pleszewa.

Serdecznie dziękujemy Panu Marianowi Adamkowi - Burmistrzowi Pleszewa, Mariuszowi Plucinskiemu - szefowi Delty, Przemkowi Marciniakowi - z działu promocji miasta za wkład w organizację pleneru.

autorami zdjęć są uczestnicy pleneru.

MGrzybowska