Zagłosuj na najlepszy filmowy mural dla Centrum Technologii Audiowizualnych!

Opublikowano 05 sie 2014

Ruszyło internetowe głosowanie na mural dla Centrum Technologii Audiowizualnych, który zostanie wykonany jesienią przez studentów kierunku malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

W CeTA powstanie galeria filmowych murali, którą stworzą młodzi artyści z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez prof. Wojciecha Kaniowskiego i as. Joannę Pałys. Ścienne obrazy, inspirowane bogatą historią Wytwórni Filmów Fabularnych ozdobią wnętrza siedziby Centrum Technologii Audiowizualnych, sukcesora wrocławskiej Wytwórni, która istniała tu od 1954 do 2011 roku. Projekt galerii murali filmowych wsparły marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, należące do firmy PPG Deco Polska.

Filmowe murale stanowią próbę przybliżenia, w oryginalny i ciekawy sposób, szerokiemu gronu odbiorców bogatego dziedzictwa wrocławskiej Wytwórni, w której powstało ok. 500 filmów. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowane zostały projekty trójki studentów: Agaty Filip, Szymona Buły i Marty Keler.

Plebiscyt jest jednokrotnego wyboru, a głos można oddać tylko raz dziennie. Wyniki Państwa głosowania zostaną opublikowane 1 października, a 3 projekty, które uzyskają najwięcej głosów zostaną zrealizowane.

Zachęcamy do oddania swojego głosu na stronie Centrum Technologii Audiowizualnych!

zamieściła: Joanna Pałys, informacja: CeTA