Z wizytą na Litwę.

Opublikowano 18 Maj 2012
Z wizytę w partnerskiej uczelni Vilnius College of Technologies and Design

W dniach od 08 -12 maja 2012 nauczyciele akademiccy z Katedry Sztuki Mediów Prof. n. Stanisław Sasak i dr Marek Grzyb odbyli wizytę w partnerskiej uczelni Vilnius College of Technologies and Design.

Podczas pobytu dr Marek Grzyb przeprowadził dwudniowe warsztaty dotyczące wybranych elementów Animacji 3D ze studentami Wydziału Projektowania (projektowania graficznego i projektowania interaktywnego).

Obaj nauczyciele wygłosili też wykłady. Prof. n. Stanisław Sasak na temat „Formy artystycznej i użytkowej w animacji cyfrowej na wybranych pracach studenckich z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP", a dr Marek Grzyb „Techniki Animacji 3D ze szczególnym uwzględnieniem techniki Motion Capture – doświadczenia w pracy z systemem Motion Capture na wrocławskiej ASP".

Pokazy i wystąpienia zostały wysoko ocenione przez Dyrektor Katedry Projektowania Interaktywnego dr. Dalię Matijkienė. Strona litewska zaproponowała dalszą, ściślejszą współpracę (wymianę studentów, wspólne plenery oraz organizację wystaw).

Zapraszamy na fotorelację z naszego pobytu w Wilnie.
Prof. n. Stanisław Sasak,
dr Marek Grzyb