XIII Konkurs Artystyczna Podróż Hestii

Opublikowano 05 lut 2014

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia 2014r. Organizatorem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia Spółka Akcyjna.

Konkurs jest adresowany do studentów III, IV i V roku wszystkich kierunków artystycznych państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Do konkursu można zgłaszać prace z dziedziny malarstwa, grafiki warsztatowej, rzeźby i instalacji, fotografii i sztuki cyfrowej.

Nagroda Główna „ Rezydencja w Nowym Jorku" oraz wystawa prac nagrodzonego artysty. Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę główną – 1-miesięczną rezydencję w Nowym Jorku. W ramach nagrody Organizator opłaca hotel, bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie na cały czas trwania podróży, kieszonkowe w wysokości 4.000 USD oraz pokrywa koszt wizy. Wystawa prac Laureata zostanie zorganizowana w listopadzie 2014r. Będzie ona miała formułę sprzedażową. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Nagroda Specjalna „Rezydencja w Walencji" oraz wystawa prac nagrodzonego artysty Zdobywca nagrody specjalnej otrzyma 1-miesięczną rezydencję w Walencji. W ramach nagrody Organizator opłaca bilet lotniczy w obie strony, ubezpieczenie na cały czas trwania podróży, kieszonkowe w wysokości 1500 EUR. Zakwaterowanie w Walencji zapewnia partner w projekcie, Universidad Politécnica de Valencia. Wystawa prac Laureata zostanie zorganizowana w listopadzie 2014r. Będzie ona miała formułę sprzedażową. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Więcej informacji na stronie konkursu: http://www.artystycznapodrozhestii.pl/pl/

informacja: Katarzyna Konecka
zamieścił: Leszek Sołtys