Wystawa Wrocławskiej ASP w Gdańsku

Opublikowano 03 Maj 2012

Międzyuczelniany projekt Studencki. Wystawy „Bliskoznacznie” to obustronny, jednorazowy transfer Sztuki Studenckiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz we Wrocławiu. Obejmuje on ponad trzydziestu artystów wydziałów Malarstwa i Rzeźby.

Otwarta formuła zgłoszeń ma na celu zaprezentować jak najszersze spectrum działań, zainteresowań, tendencji tych dwóch środowisk, jak i wyłonić najciekawsze z nich. Wymiana odbywająca się na dwóch płaszczyznach zewnętrznej (międzyuczelnianej) oraz wewnętrznej, stworzona jest z myślą o rozbudowie kodu widzenia każdego dnia zastygającego w świadomości studentów. Przekrojowa formuła wystaw poszerzona jest o wspólne spotkanie środowisk akademickich. Chcemy jak największej ilości studentów biorących udział w wystawach umożliwić wspólne spotkanie. W pierwszej kolejności w gdańsku, a tydzień później we Wrocławiu. Decydując się na wspólne działanie, mimo największej z możliwych odległości( przynajmniej dla Wrocławskiej Akademii), zamierzamy wspólnie formułować myśli, kody, gesty sztuki. Chcemy również uniknąć niespodzianek, schowanych za granicami naszych miast. Mamy nadzieje że ten projekt poszerzy jakość wzajemnego dyskurs. Od którego patrząc w niedaleką przyszłość zależy wartość sztuki w Polsce.

Plan Wydarzeń

GDAŃSK:

Środa 09.05.2012r.
godz. 12.00 otwarcie wystawy,
Sala przed Rektoratem ASP w Gdańsku, Targ Węglowy 6

godz. 13.00 wernisaż,
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Długi Targ 39/40

godz. 18.00 uroczysty wernisaż,
Galeria e66 w Gdańsku, ul. Elbląska 66

godz. 21.00, Afterparty
Klub BUFFET, ul. Doki 1 (teren Stoczni Gdańskiej)

Wystawy potrwają do 18.05.2012r.

info: Szymon Wojtyła