WYSTAWA TADEUSZ RÓŻEWICZ

Opublikowano 11 paź 2020

Razem z inauguracją roku akademickiego w Akademii Sztuk Teatralnej, 5 października 2020, nastąpiło otwarcie wystawy „Tadeusz Różewicz” w holu uczelni. Autorem i kuratorem wystawy jest prof. Elżbieta Wernio.

Wystawa powstała z powodu nadania Dużej Scenie AST imienia Tadeusza Różewicza. Znajdują się tam unikalne, prywatne zdjęcia Tadeusza Różewicza, wykonane przez Janusza Stankiewicza, brata Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Zaprezentowane są także plakaty do sztuk Tadeusza Różewicza oraz prace semestralne studentów ASP (Marta Czujowska, Nina Mizgała, Natalia Jędrych, Jakub Fidler, Sebastian Siepietowski), projektujących scenografię i kostiumy do dramatu „Kartoteka" w Pracowni Projektowania Scenografii, prowadzonej przez prof. Elżbietę Wernio.

Zamieścił: Damian Banasz
Katedra Scenografii