Wystawa studentów Katedry Scenografii

Opublikowano 13 Maj 2015

27. Ogólnopolski Festiwal Teatru Lalek – wystawa studentów Katedry Scenografii

7 maja 2015r w Galerii nad Odrą, przy ulicy Barlickiego w Opolu odbył się wernisaż wystawy studentów Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wystawa towarzyszy 27. Ogólnopolskiemu Festiwalu Teatrów Lalek.
Spotkanie zostało rozpoczęte projekcją filmu dotyczącego współpracy pomiędzy uczelniami artystycznymi Wrocławia – Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. W filmie nasi studenci wypowiadali się o specyfice pracy w teatrze oraz o relacji reżyser-scenograf.
Na wystawie można było zobaczyć lalki, maski, makiety oraz plansze scenograficzne z realizacji teatralnych oraz filmowych wykonane przez studentów Katedry Scenografii.
Spotkanie było skierowanie również do uczniów Liceum Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu. Nasi profesorowie - prof. Aleksander Maksymiak oraz dr hab. Michał Hrisulidis odpowiadali na pytania licealistów i zachęcali do studiowania na naszej uczelni.

Informacja/ zdjęcia studenci I rok Scenografia
zamieścił: Damian Banasz