WYSTAWA SCENY SZTUKI INTERMEDIALNEJ / XI edycja ’’cytat/dialog/relacja/interakcja’’

Opublikowano 20 cze 2018

Zapraszamy na otwarcie wystawy odbywającej się w ramach Festiwalu Podwodny Wrocław - 23 czerwca o godz. 19:00 w Galerii Browar Mieszczański.

Zapraszamy na XI edycję wydarzenia artystycznego, corocznej wystawy Sceny Sztuki Intermedialnej.

W wystawie udział bierze 77 artystów różnych pokoleń i studentów. Celem jest manifestacja różnorodności i indywidualności twórczych postaw działających na styku mediów, gatunków i kategorii sztuki. Tegoroczne hasło wystawy CYTAT można interpretować na wiele sposobów; przede wszystkim, jako twórczy dialog. Dialog prowadzony z historią sztuki, filozofią, wielowarstwową spuścizną intelektualno-kulturową oraz wszystkim, co nas otacza, jako cytat z rzeczywistości. Koncepcja działań nawiązuje do procesu twórczej relacji, prowadzonej np. z innym artystą, z inną myślą, teorią, miejscem, przestrzenią lub zjawiskiem. Cytat może być przyczyną interakcji pomiędzy dwoma różnymi punktami widzenia, prowadząc do poszerzonego odbioru, rozumienia, doświadczania i działania. Grupa wrocławskich zaangażowanych artystów związanych z ASP i artystów niezależnych została poproszona o przeprowadzenie badań nad zagadnieniem i znaczeniem własnego rozumienia tytułowego pojęcia. Założeniem projektu jest sprawdzanie możliwości artystycznych relacji w kontekście komunikacji z widzem i wzajemnej interakcji. Wystawa i pokazy przewidziane są w industrialnej przestrzeni Browaru Mieszczańskiego, która wypełni się koncepcjami i realizacjami artystycznymi, będącymi wynikiem przemyśleń i procesu twórczego. To połączenie wielu różnych indywidualnych artystycznych wypowiedzi składających się na wzajemną komunikację, wymianę z odbiorcą i wspólną obecność.

Wydarzenia na otwarciu wystawy;

Działania performance, wystąpienia autorskie artystów.
/ Ewa Sonnenberg – działania poetyckie w dialogu z aktorem i muzykiem Ju Ghan ( kontrabas)/
/ Pokaz Grupy Działań Artystycznych'' Sześć krzeseł'' Lorena Montenegro-Bakalarz, Jose Luis Sosa, Tomasz Urban pod kierunkiem Beaty Bols /
/ Live act 2018 (pokaz video z muzyką "na żywo") Michał Sikorski - video, muzyka (klarnet basowy, elektronika), Konrad Konieczny - kontrabas/
Wystawa /Artyści :

Wacław Ropiecki
Maria Bitka
Tomasz Matusewicz

Na wystawie zaprezentowane zostaną koncepcje i projekty, które powstały w wyniku współpracy pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych im. E Gepperta we Wrocławiu Pracownią Intermediów Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych a Uniwersytetem Wrocławskim Instytutem Kulturoznawstwa, pod kierunkiem; Małgorzaty Kazimierczak ASP i Magdaleny Zamorskiej UWr.

Autorzy projektów zespołowych ASP/UWr:
/Katarzyna Leszczyńska, Weronika Mazurek, Jarosław Słomski, Liosha Vashkevich / Magdalena Grabiec, Klaudia Wydra, Nikola Zych, , Mateusz Król / Adrianna Lach-Lewandowska, Kamila Weissbek, Mateusz Robert Bocheński, Michał Tymon Chmielewski / Viktoriia Lutsiv, Karol Bijata / Ewa Pawlińska, Laura Wojtasińska, Krystian Ławnik / Barbara Całkowska, Agnieszka Krawiec, Mikołaj Drożdżowski, Dominik Huzior / Roksana Hreczuch, Katsiaryna Hrybenka, Aleksandra Klimowska, Martyna Stróżyna, Albert Wrotnowski

WYSTAWA SCENY SZTUKI INTERMEDIALNEJ / XI edycja ''CYTAT/DIALOG/RELACJA/INTERAKCJA''
/wystawa, instalacje, fotografia, projekcje, pokazy, poezja, performance, efemeryczne działania twórcze /

otwarcie 23.06.2018 /sobota, godz. 19.00/
Galeria Browar Mieszczański, ul. Hubska 44 , Wrocław

/kurator wystawy: Małgorzata Kazimierczak/

/Zdjęcie na plakacie: praca Jerzego Kosałki ''Alfons Mazurkiewicz i Joseph Beuys wymieniają sie prezentami i poglądami na temat pedagogiki''/

info: M. Kazimierczak

zamieściła AZG