Wystawa Rysunek XXL w Neonie

Opublikowano 16 lis 2016

Wystawa rysunku wielkoformatowego w galerii Neon

Rysunek XXL

finisaż: 24.11.2016, godz. 17.00
wystawa: 03.11–24.11. 2016
Galeria Neon, CSUCI ASP Wrocław

Pomysł wystawy rysunków ponad formatowych narodził w czasie jednego z posiedzeń międzynarodowego komitetu organizacyjnego Biennale Rysunku w Pilźnie, w Czechach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że wielu artystów biorących udział w różnego rodzaju konkursach rysunkowych, tak naprawdę realizuje się rysując prace wielkoformatowe, wymagające ogromnej przestrzeni wystawienniczej. Obie uczelnie plastyczne ta w Pilźnie i we Wrocławiu, mając znakomitych rysowników i dysponując nieprzeciętnymi możliwościami wystawienniczymi, świetnie nadawały się do prezentacji wystawy. Wystawa nazwana - XXL Drawing - miała swoją pierwszą odsłonę w październiku tego roku w przestrzeniach Wydziału Wzornictwa i Sztuki Uniwersytetu Zachodnio -Czeskiego w Pilźnie. Wystawę otworzył Dziekan Wydziału prof. Josef Mištera. Organizatorką wystawy została Gabriela Darebná - dyrektorka Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilźnie. Swoje prace prezentują artyści z obu uczelni. Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu reprezentują: Paweł Frąckiewicz, Magdalena Czerniawska, Jarosław Grulkowski, Łukasz Gierlak, Kamil Pieczykolan i Sebastian Łubiński. Wydział Wzornictwa i Sztuki Uniwersytetu Zachodnio - Czeskiego w Pilźnie reprezentują: Bedřich Kocman, Jan Kocman, Mikoláš Axmann, Boris JirkŮ i Pavel Trnka.

Prof. Jacek Szewczyk

zamieścił: Paweł Puzio