Wystawa plakatu autorskiego Bogdana Króla ...

Opublikowano 05 mar 2009

i te ciekawe "znaki graficzne " można oglądać w galerii 3RA-MY na pl. Polskim 3/4.

Bogdan Król studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom z medalem uzyskał w 1983 roku w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Tomasza Jury i Pracowni Grafiki prof. Jana Szmatłocha. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Cały czas związany jest z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie jest adiunktem II stopnia i prowadzi Pracownię Projektowania Multimedialnego oraz Grafiki Multimedialnej na Wydziale Projektowania w Katedrze Projektowania Graficznego. Od 2005 rok pełni funkcję Kierownika Katedry Projektowania Graficznego. W roku 2008 Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach nadała Bogdanowi Królowi tytuł profesora nadzwyczajnego. W tym samym roku uruchamia 24 godzinny kanał telewizyjny ASP „Kanał –„ transmitujący prace multimedialne, animacje i wideo studentów, będący częścią regionalnej telewizji kablowej województwa śląskiego. Info: Anna Jankowska.