Wystawa mebli studentów Architektury Wnętrz w Zamku Cieszyn.

Opublikowano 05 lut 2013

W miniony weekend miały miejsce 8. Urodziny Zamku Cieszyn, w ramach tych wydarzeń prezentowane były prace studentów zrealizowane w I i II Pracowni Mebla Katedry Architektury Wnętrz.

Urodzinowa impreza obfitowała w szereg wykładów, paneli dyskusyjnych a także kilka wystaw. Wśród nich jedna w pełni przygotowaną przez dwie nasze pracownie projektowania mebli. W ramach wystawy "stół za stówę" zostały pokazane projekty zrealizowane w trakcie ubiegłorocznych warsztatów, nad których przebiegiem czuwali as. Szymon Hanczar i as. Magdalena Garncarz. Inne wrocławskie wątki na tegorocznych Urodzinach to meble Katarzyny Kędzior z pracowni prof. Wacława Kowalskiego pokazywane w ramach wystawy "Graduation Projects 2011/12". Ekspozycja prezentuje najlepsze dyplomy projektowe z Polski, Czech, Słowacji i Węgier wybrane przez kwartalnik "2+3D". Miała miejsce również powarsztatowa wystawa "Meble gięte. Tradycja i nowoczesność" prezentująca projekty mebli, wśród których można było obejrzeć projekt którego współautorem jest Magdalena Garncarz, asystentka w Pracowni Projektowania Mebli II. Wystawa "stół za stówę" jest do obejrzenia w Galerii w Bramie przy ulicy Zamkowej 3 do 17 lutego.

zamieściła:
Magdalena Kacprzak-Gagatek