Wystawa Małgorzaty Kazimierczak

Opublikowano 25 sty 2012

" Przestrzeń szałasów mandalicznych współczesnych nomadów " ...zobacz więcej :

Wystawę można oglądać w dniach 25 - 28 .01. 2011 r.

Galeria za szkłem, ASP Wrocław ul. Plac Polski 3/4

Instalacja "Przestrzeń szałasów mandalicznych współczesnych nomadów " to kontynuacja procesu poszukiwań twórczych Małgorzaty Kazimierczak, artystki od lat działającej w obszarze przestrzeni instalacyjnej. Obecna realizacja to nawiązanie do wcześniejszych koncepcji autorskich takich jak "Komnata energetyczna jest w tobie", "Przestrzeń afirmacyjna" czy "Inkubator Utopii".

Ideą instalacji jest manifestacja aury efemeryczności i ważności spotkań międzyludzkich, jako "wartość sama w sobie". Spotkań, w czasie których, wytwarzają się intencje, energie i impulsy.
Na kilka dni galeria ASP zostanie zamieniona w czarną, neutralną, odprzedmiotowioną pustą przestrzeń. Wypełni ją specjalnie spreparowana rozlewająca się na ścianie projekcja filmowa, dźwięk i krąg obiektów, szałasów mandalicznych będący efektem wielu istotnych spotkań i rozmów z przyjaciółmi, głównie z ludźmi z najbliższego otoczenia, osobami tworzącymi, kolegami artystami, oraz sesji fotograficznych realizowanych przez autorkę przy okazji wspólnych wystaw m.in.: "32,9", Entropia / Studio BWA oraz "Kobiety w Awangardzie", Galeria BWA Awangarda.

Małgorzata Kazimierczak ukończyła w 1995 r. ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W latach 1998 - 2002 pracowała, jako wykładowca we Wrocławskich Szkołach Fotograficznych. Zrealizowała wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Realizowała swoje projekty będąc zaprasza na międzynarodowe festiwale m.in. AVE Arnhem Festival, Holandia, Media Sheffield Show, Anglia, wystawa indywidualna Gallery E.W Creteil /Paris, Francja. Jest związana z wrocławskim festiwalem WRO gdzie wielokrotnie prezentowała swoje instalacje, oraz przyjacielsko i twórczo z Galerią Entropia. Obecnie pracuje w ASP Wrocław w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych w Pracowni Intermediów, Pracowni Fotografii oraz Pracowni Technik Informacyjnych.

Instalacja " Przestrzeń szałasów mandalicznych współczesnych nomadów " została nagrodzona na wystawie INNE MEDIA, BWA Awangarda w 2008 r.

M.K