Wystawa malarstwa Piotra Błażejewskiego pt. „W drodze – razem ze mną”

Opublikowano 05 sty 2015

Ruszył interesujący projekt wystawienniczy Prof. Piotra Błażejewskiego z okazji 40-lecia jego pracy artystycznej. Fotorelacja

Ruszył interesujący projekt wystawienniczy Prof. Piotra Błażejewskiego z okazji 40-lecia jego pracy artystycznej. W skład tej retrospektywy wchodzi 12 wystaw w prestiżowych galeriach i muzeach Polski (m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Bydgoszczy, Rzeszowie, etc.) pokazanych w okresie dwóch lat. Wszystkim tym prezentacjom będzie towarzyszyła niezmiernie pieczołowicie wydana monografia artysty z obszerną dokumentacją jego prac i tłumaczeniami tekstów krytycznych na język angielski.

Oryginalna koncepcja wystawiennicza zakłada retrospektywną prezentację twórczości jubilata wraz z pracami zaproszonych przez niego kolegów i przyjaciół związanych z naszą uczelnią. Są to jakby dwie wystawy w jednej: obszerna wystawa indywidualna oraz zbiorowa zaproszonych artystów malarzy: Alfons Mazurkiewicz, Krzesława Maliszewska, Wanda Gołkowska, Konrad Jarodzki, Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki, Piotr Kielan, Stanisław Kortyka, Paweł Lewandowski-Palle, Anna Brudzińska, Janusz Jaroszewski.

Inauguracja projektu nastąpiła 13-go grudnia, 2014, w Galerii BWA w Gorzowie Wlk. Uroczysty wernisaż odbył się w obecności licznie zgromadzonej publiczności, miłośników sztuki współczesnej.

Wystawa będzie następnie zaprezentowana w Galerii Miejskiej w Legnicy. Wernisaż odbędzie się 6-go lutego (piątek), 2015. Jak mi wiadomo, wybiera się w tamtym kierunku całkiem spora grupa pedagogów i studentów ASP. Serdecznie zapraszamy!

info: Piotr Saul foto: Prof. Piotr Błażejewski zamieścił: Piotr Saul