Wystawa I i II roku szkła

Opublikowano 11 gru 2011

...czyli niekończący się montaż

W piątek rano rozpoczęliśmy ustawianie ekspozycji z Pracowni Podstaw Szkła Artystycznego (prowadzący: prof. Wojciech Peszko i as. Antonina Joszczuk).

Nikt nie przeczuwał nadchodzącego pasma nieszczęść i absurdów. Montaż trwał cały piątek, a następnie sobotę. Trudno ująć w słowa co spotkało nas w tym czasie pod gablotą przy rektoracie. Jeszcze trudniej przewidzieć, co wydarzy się w nadchodzącym tygodniu, bo montaż jeszcze się nie skończył! Tylko uczestnicy zajścia i przypadkowi świadkowie zrozumieją gdy napiszę o :silnych rękach profesora Wojtka, wodospadzie szkła, rannych, recyklingu i Szklarzu- Rybaku.

Śpieszcie się oglądać wystawę przed rektoratem, bo nie wiadomo co jeszcze się stanie.

Autorzy: Aleksandra Wojciechowska, Magdalena Pyrek, Agata Szota, Anna Zagórska, Kamila Widz, Ewa Ludko, Paula Piotrowska, Lena Hebenstreit, Beata Wądołowska, Adam Włodarczyk, Paula Cytarzyńska, Małgorzata Szczerba, JustynaŻak, AnnaLasoń.

Terminu wernisażu jeszcze nie ustaliliśmy… bo się boimy.

Nina Anto