Wystawa Huty Szkła Józefina z Krosna

Opublikowano 22 kwi 2011

Tak było na wernisażu :

Wystawa Huty Szkła Józefina z Krosna, którą możemy oglądać w Muzeum ASP jest doskonałą okazją do zapoznania się ze szkłem jakie nie często gości w Murach uczelni. Niezwykle barwne szklane przedmioty użytkowe mają nieodparty urok i charakter unikatów. Każdy z produkowanych przez JÓZEFINĘ przedmiotów jest bowiem zupełnie inny, poprzez użycie tradycyjnych technik zdobienia na gorąco. Właściciel huty Pan Józef Jankowski z wykształcenia jest hutnikiem, a od dawna miłośnikiem szkła i ma niezwykły dar do opowiadania o dawnych technikach szklarskich. Studenci Katedry Szkła mogą się o tym przekonać jeśli uda im się wybrać na praktyki do Huty Józefina. Dzięki uprzejmości Pana Józefa będziemy gościć w jego Hucie jeszcze nie jeden raz.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia wystawy i odwiedzenia Muzeum ASP

(dla przypomnienia jego siedziba mieści się przy ulicy Traugutta 19/21)

A.L.B