Wystawa Anny Bujak pt. „Anomalia”

Opublikowano 26 lip 2014

Zapraszamy do zwiedzenia wystawy Anny Bujak pt. „Anomalia” w Polanickiej Galerii Sztuki „Akwarium”, szklanym pawilonie usytuowanym w Parku Szachowym w części Parku Zdrojowego przy ul. Parkowej 15 w Polanicy Zdroju.Wystawa trwa do 21 sierpnia 2014 r.

Anna Bujak ur. w 1979. W latach 2007-2011 studia na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Wydział Malarstwa i Rzeźby (dyplom z rzeźby 2011). Od 2012 studia doktoranckie na ASP Wrocław. Zajmuje się obiektem, instalacją, rysunkiem. Mieszka i pracuje we Wrocławiu

Wybrane wystawy indywidualne: Los rzeczy żywych, Europejska Noc Muzeów, Browar Mieszczański, Wrocław (2014); Occupatio, Galeria Neon, Centrum Innowacyjności ASP Wrocław (2014); Afekt, Galeria BWA Gorzów Wielkopolski (2014); anima/animalis, Galeria Stolarnia, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław (2013); Człowiek – Zwierzę – Roślina, Galeria Piwnice BWA Kielce (2013)

Wybrane wystawy zbiorowe: Korelacje, ASP Wrocław-ASP Gdańsk, Mała Zbrojownia, Akademia Sztuk Pięknych, Gdańsk (2013); II Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki, Galeria Pryzmat, (ZPAP, ASP Kraków, Galeria Mutu) Kraków (2013); II Biennale Sztuki Koniec człowieka, Galeria ODA, Piotrków Trybunalski (2013); Portas Abertas, international artistic project, Forum Eugenio de Almeida, Palacio da Inquisicao, Evora, Portugal (2013); Trzy wymiary, Muzeum Rzeźby Współczesnej, Orońsko (2013); Untouchable/Niedotykalne, przegląd młodej sztuki Mediations Biennale, Galery Store, Poznań (2012);5 Ogólnopolska Wystawa Rysunku Studenckiego, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń (2012); Wall of statements, public art project, Wroclaw, Aberdeen, Braunsweig, Istambul (2008)

Fot. Maciej Albrzykowski