Wystaw się w Heliosie: Kalina Bańka

Opublikowano 03 cze 2012
Wystaw się w Heliosie: Kalina Bańka

Samorząd Studencki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Kino Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu w ramach akcji "Wystaw się w Heliosie" zapraszają na wystawę prac Kaliny Bańki.

Wystawę oglądać można od 1 do 22 czerwca 2012r.

Kalina Bańka urodzone w 1989 roku w Dąbrowie Górniczej. Studentka wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od pewnego czasu pasjonuje ją sztuka street artu. Obecnie najwięcej swojego energii poświęca na projektowanie szkła oraz malarstwu. Jej prace są niezmiernie kolorowe, żywe, kontrastowe. Artystka błyskotliwie, ironicznie, ale nie szyderczo komentuje naszą rzeczywistość, jak w obrazie Barbie czy I love sweet. W opisywaniu świata pomagają jej wymyślne, kosmiczne stwory, które wywołują mimowolny uśmiech na naszych twarzach.

Ważniejsze osiągnięcia:
2010r. - Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie „Piękna Płytka"- Ceramika Paradyż
2011r. - Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2011r. - Stypendium Naukowe Miasta Dąbrowy Górniczej
2011r. - Stypendium Prezydenta Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla młodych, utalentowanych Wrocławian
2011r. - I nagroda w konkursie malarskim „Kreatywny Wrocław" organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz galerię Dominikańską.
2011r. - III miejsce w Ogólnopolskim konkursie „szklana improwizacja"- Kryształowy Weekend-Piechowice
2011r. - Wyróżnienie specjalne w Ogólnopolskim konkursie na projekt koszulki Cropp „Sharpnij się na t-shirt"
2011r. - Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie „Sztuknij się na ścianę" organizowanym przez Gurupa.
2012r. - I nagroda w Ogólnopolskim konkursie graficznym „Numark IDJ w akcji" organizowanym przez Djshop.
2012r. - wyróżnienie specjalne w międzynarodowym konkursie szkła: Junior Glass Match Sanssouci 2012 w Karlovych Varach

www.kellybubble.blogspot.com

info: Katarzyna Kędzior